top of page
  • rpeiplaw

חדשנות ע"י חברי מועצה: הפעם-חברת מועצת העיר תל אביב- יפו סיגל ויצמן אהרוני-יוזמת ומחדשת

הפורום שלנו יצא לדרך עם כוונה לשתף חדשנות ויזמות של אנשים שונים ובהם צוותי רשויות מקומיות- המקדמים את הרשויות בהן הם פועלים ואת איכות חיי תושביהן. תוך כדי מפגשים עם ארגונים, רשוית ואנשים שונים- הבנו כי לחברי מועצות ברשויות הזדמנות לעשות בדיוק את אותו הדבר. הכוונה כמובן לקידום הרשויות והתושבים.


חברת מועצה כזו, שבחרנו לכתוב עליה הפעם – ויאמר - היא חברת מועצה ראשונה שאת פעולותיה ויוזמותיה בחרנו לשתף כאן, היא סיגל ויצמן אהרוני. את סיגל , חברת מועצת העיר תל-אביב ומחזיקת תיק החדשנות והטכנולוגיה ותיק הנוער, לא היה קל לפגוש. מציאת זמן ביומנה עמוס הפעילות והאירועים העירוניים - שתמונות וסרטונים מהם ניתן למצוא בין השאר ברשתות החברתיות, היא אינה משימה פשוטה.

ויצמן מסיעת מרצ בעיר מדגישה כי היא באה לעבוד למען כל העיר וכל תושביה - ללא קשר לעובדה שהיא אכן הגיעה לתפקידה זה כחברת סיעת מרצ.

ויצמן עסוקה בכל שעות הפנאי שלה-מעבר למשרתה באוניברסיטה הפתוחה כמומחית לתחום חווית המשתמש, ויצמן מחזיקה בתיק החדשנות והטכנולוגיה ותיק הנוער- עסוקה בחיפוש אחר פרוייקטים חדשנים, נחוצים וכאילו שביצועם מתאפשר גם באמצעות חשיבה מחוץ לקופסא.

את הפגישה שלנו ערכנו בחוף תל-ברוך- שגם הוא אחד מיעדי הפעולות שלה. שם, בשיתוף המחלקה לנוער וצעירים ומרכז הקהילתי תל ברוך, קודמה פעילות באוויר הפתוח בחוף תל-ברוך, הכוללת חוגים ופעילות גלישה, הצלה ימית , יוגה, התעמלות ועוד. הפעילות המוצעת לבני נוער אבל לא רק. לפגישה איתי ויצמן הגיעה ברגל דרך השבילים להולכי רגל אשר נפתחו על שטח שדה דבר לשעבר. השבילים מחברים את השכונות הצפוניות של העיר לחוף הים. פרוייקט זה שויצמן קידמה, הפך את החוף הים לנגיש יותר גם להולכי רגל.בנוסף לכך, השבילים מאפשרים חיבור לטיילת ולנמל תל אביב וניתן לראות בכל יום, את הכמות הגדולה של התושבים אשר משתמשים בשבלים אילו.

בין שאר הפעולות שלה לפיתוח פעילות למען נוער בעיר – ויצמן קידמה הקיץ, רחצה לילית ומסיבה לנוער בבריכת גורדון לעשרות בני נוער מרחבי העיר- הפעילים במועצת הנוער והמנ"שים (מרכזי הנוער). רעיון חדשני נוסף אשר ויצמן קידמה הינו מרכז נוער נייד אשר נקרא "הנגרר" וזוכה להצלחה. כיום כבר יש שני מרכזים נגררים לנוער בצפון ובדרום העיר. ויצמן גם מעורבת בקידום הקמת גשר הולכי רגל שיחבר בין מערב- רמת אביב ג' למזרח- צוקי אביב - לאפשר להולכי רגל לעבור את דרך נמיר באופן בטוח.

בימים אלו החלה בנייה של גשר נוסף אותו קידמה ויצמן, גשר אינשטיין , גשר זה מחבר את שכונת למד החדשה לנופי ים.

ויצמן מקדמת את טכנולוגיית הרחפנים בעיר, מתוך ההבנה שמדובר בתשתית עתידית חשובה למתן שירותי בריאות, חירום רפואי, חקלאות, ניטור תנועה ועוד.

חשוב לציין שהעירייה עושה שימוש ברחפניים במסגרת אגף סל"ע (ר"ת סיירת לביטחון עירוני). במרתון תל אביב האחרון, שהתקיים בחודש מרץ ובמצעד הגאווה שהתקיים בחודש יוני, נעשה שימוש ברחפנים לקידום ביטחון וסדר ציבורי של הרצים, ובימים אלה צוותים מטעם העירייה עובדים על שימוש בהם במסגרת סובב טורקי ת״א שיתקיים ב16.10.22.כל זה נעשה, לדברי ויצמן, בשיתוף מלא בין הגורמים העירוניים השונים ומשטרת ישראל.

ויצמן גם מסייעת בקידום סטארטאפים במרכזי החדשנות והטכנולוגיה בעיר, בהם סיטי זון מעדת החדשנות והטכנולוגיה בפארק עתידים, הרציף בנווה שאנן, הספרייה במגדל שלום מאיר, ובמסגרת עיר עולם

בביקור בדף שלה ב- Facebook ( סיגל ויצמן sigal weitzman), אפשר לטעום מהפעילות שלה במרחב העירוני. לעומת זאת, לא ניתן לראות שם את השעות הרבות של ישיבות, פגישות, שיחות טלפוניות, טיפול בפניות ישירות של תושבים אליה לסייע להם בקשיים שונים גם מול העירייה ועוד.

כמצויין לעיל, בפורום שלנו- סיגל ויצמן אהרוני היא חברת המועצה הראשונה שיצא לנו לפגוש ולראיין. בפגישבה איתה ובפוסט הזה, אנחנו מבקשים לפתח ערוץ שלם לסיקור ולשיתוף של חדשנות ושל פעילות בתוך העיר החכמה- באמצעות אותם חברי מועצות נבחרים - שמתנדבים להיות פעילים במרחב העירוני ולתרום לו.

בנימה אישית יותר, תודה לסיגל ויצמן אהרוני, על כל הפעילות והעבודה המושקעת בשיפור פני העיר שלה- ובמקרה הזה גם שלי. אנחנו נשמח להמשיך לעקוב אחרי הפעילות שלה ואף לנסות ולחבר אותה לחברי מועצות נמרצים כמוה בערים אחרות - בארץ ובעולם..


29 views0 comments

Comentarios


bottom of page